logo

youtube whitefacebook white

Kalendarz

King Arthur's Companions 2011

27 czerwca - 8 lipca

Król wjeżdżający na koniu by pasować na rycerzy bachotkowych obozowiczów, tworzenie swoich tarczmieczy, prawdziwych rycerskich tunik i nakryć głowy dam dworu, lepienie smoków z gliny i leśnych skarbów to tylko namiastka tego, co działo się w Bachotku!

Uczyliśmy się różnych tańców (dworskich i nie tylko!), na angielskim poznawaliśmy historie z życia króla Artura, a na plaży budowaliśmy królewskie zamki i pływaliśmy kajakami! Czy wspominaliśmy już o eliksirze dla króla, który musieliśmy sami przygotować? O licznych konkurencjach, które pozwalały nam zebrać klejnoty do naszych średniowiecznych woreczków? O nocnych podchodach z drrreszczykiem? O wizytach u Pajęczycy, warcabach w domku Czarownicy, średniowiecznych jarmarkach gdzie kupowaliśmy i sprzedawaliśmy za lokalną walutę, o królewskich balach? I - last but not least - o BANALIBURZE?

Jednej rzeczy tylko nie robiliśmy - jako, że agresja nie leży w naszej rycerskiej naturze - nie walczyliśmy ze smokiem, ale za to... zbudowaliśmy go sobie! Z butelek, gazet, papieru i sznurka powstało okazałe monstrum, które towarzyszyło kompanom króla Artura do samego końca obozu. Zachęcamy do obejrzenia relacji z pobytu smoka na obozie :)

Zapraszamy też do obejrzenia teledysków i ekranizacji arturiańskich historyjek na naszym kanale YouTube!

KingAC2011